11. Sınıf Dil ve Anlatım Makale Nedir ve Makale Nasıl Yazılır? Konu Anlatımı

11. Sınıf Dil ve Anlatım Makale Nedir ve Makale Nasıl Yazılır? Konu Anlatımı

11. Sınıf Dil ve Anlatım Makale Nedir ve Makale Nasıl Yazılır? Konu Anlatımı Videosunda konuyu daha iyi kavramanız için 11. Sınıf Dil ve Anlatım Makale Nedir ve Makale Nasıl Yazılır? Konu Anlatımı konusunu temelden anlatarak 11. Sınıf Dil ve Anlatım Makale Nedir ve Makale Nasıl Yazılır? Konu Anlatımı Sınavda karşınıza çıkabilecek soru tiplerine benzer sorular çözecektir.

Konuyu daha iyi anlamak için;

1. Videoyuyu izlerken konun önemli yerlerine ait kısa kısa notlar almanızı.
2. İzledikten sonra konu ile ilgili sorular çözmeni öneriyoruz.

11.Sınıf Ek Kaynaklar:

11. Sınıf Dil ve Anlatım Makale Nedir ve Makale Nasıl Yazılır? Konu Anlatımı konusuna çalıştıktan sonra 11.Sınıf Dil ve Anlatım Ana başlığına giderek 11.Sınıf Dil ve Anlatım ders notlarımızı, 11.Sınıf Dil ve Anlatım konu anlatımlı videoları, çözümlü ve yazılı sorularını inceleyerek konuyu daha iyi kavrayabilirsiniz. Ana başlığına gitmek için aşağıdaki linki tıklayınız.

Makale Nedir ? Makale Nasıl Yazılır?

Makale Nedir ? Makale Nasıl Yazılır? Makale Metinlerinin Genel Özellikleri, diğer metinlerden farkı hakkında bilgiler

Makale, belirli bir konuda, bir görüşü, bir düşünceyi savunmak ve kanıtlamak için yazılan yazı türüne denir. Gazete, dergi ve internette yayınlanır. Ayrıca herhangi gerçeği açıklığa kavuşturmak, bir konuda görüş ve tezler ortaya koymak ve bir hipotezi savunmak, desteklemek için yazılmış olan yazılara da makale denir.

Makale yazarken aşağıdaki kriterler önemlidir:

-Anlatımda sade ve belirli bir formata uygun olursa daha iyi olur.

-Somut özellikler ön plandadır.

-Öne sürülen düşünce ve tez kanıtlamak icap eder.

-Makale yazarken belirli bir konu yoktur. Yazar her konuda yazabilir.

-Gazete dergi ve internette yayımlanır.

Ayrıca bilimsel standartlarda makale yazmak çok önemlidir. Örneğin çok önemli bir hipotezi ispatlasanız dahi eğer bu bilimsel makale formatına uygun değilse hiç bir bilimsel yayında itibar görmez hatta yayınlanmaz. Bu sebeple akademik kariyer sahibi insanlar makalelerini belirli bir formata uygun kalarak yazmak zorundadır. Bu okuyanların işini kolaylaştırır. Akademik bilgi düzeyi ve yazılan hipotezin doğruluğu ile ilgili makale arasında bilimsel bilgi düzeyi açısından direk bir bağlantı olmasa da, bilimsel makale yazma alışkanlığınız ve formata uygunluğunuz karşı tarafın sizi değerlendirmesinde rol oynayabilir. Akademik süreçde bilimsel dünyaya sunulan bir bilgi demetinin başarısı, anlaşılır bir düzeydeki dille ve formatına uygun bir biçimde karşı tarafın yargı gücüne sunulmuş olma özellikleri ile doğru orantılıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir